Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bora Zemani & Bojken Lako - Nuk Ka Humbur Parajsa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Nuk ka humbur parajsa

Nuk di a mund ta largoj per pak dhimbjen
Ta harroj per pak jeten
Nuk i jap dot nje pergjigje ,realitetit
Cdo dite humbasim njerez te dashur
Dikush, ate qe i dhemb me shume
Nuk i jap dot nje pergjigje, mbase nuk duhet

Thone qe neper enderra e gjene nje shpjegim, nje trishtim
Kur duhet te ecesh e nje dite te gjesh cdo njeri
Qe nuk eshte mes tyre kete jete

Nuk di a mund ta largoj per pak dhimbjen
Ta harroj per pak jeten
Nuk i jap dot nje pergjigje ,realitetit
Cdo dite humbasim njerez te dashur
Dikush, ate qe i dhemb me shume
Nuk i jap dot nje pergjigje, ekzistences

Une besoj dhe enderrat me dhane nje shpjegim, nje nricim
Kur duhet te ecesh e nje dite të kem perseri
Gjyshin tim ne perjetesi

Ku do qe te jem une pran teje do jem
Nuk ka humbur parajsa qe ne besojme
Nuk do humbi, veshtrimi yt madheshtor
Nje dite une do te gjej
Dhe te gjithe ne do jemi bashke si me pare
Nuk ka humbur parajsa qe ne besojm
Une besoj tek parajsa


Ky tekst u dërgua nga Alban Krasniqi (Albanophobia)Bojken Lako & Bora Zemani
Publikimi: 10/05/2009
Festivali: Top Fest 6


Bora Zemani & Bojken Lako - Nuk Ka Humbur Parajsa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Ka Humbur Parajsa".
3. Video është e këngës "Nuk Ka Humbur Parajsa", por nuk këndohet nga Bora Zemani & Bojken Lako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

26
32

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Bora Zemani:


Komente 0