TEKSTESHQIP

Brezi Ri
Zonja Dhe Zotri
Lyrics
(Feat. B52 & Jetoni)

ye ye ye jetoni b52 brezi ri come on

B52 REF...
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
B52 Brezi Ri Ju Jeni Larg he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

B52
Muzika jon punpat si teoridat
Ju po rreni po kqyrni shum Filmat
Po shitesh gengste me gengste shitat
N'Realitet je fallc midis 4 zidav
Ti bon muzik po sun e mshef pej mediav
Te espozoj para publicu ty edhe kyt
Dosti jem e dina qe jen i dhifqa
N'Muzik osht qishtu ju po shihet Qe jeni klinca
Thuni qka s'thuhet e boni qka s'bohet
Po kush hyp nalt dost pej posti rrxohet
MC nuk vren copa copa ti pren
Ksi seni edhe me lyp naj kah sun e gjen
Ti sje nr 1 krejt e din krejt e vren
Se kur te shohin muziken tem krejt clubi kcejn

B52 REF...
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
B52 Brezi Ri ju jeni lart he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

Brezi Ri
Zonja Dhe Zotri ton naten qitu mki
Repovas me zemer se ma tdrejt nuk ki
Kta shiten gangstera se qita kan anarki
Po nrealitet kta hala jon fmi
Un repovas te fytyr e jo mas
Atyne qe pi gjuj po pin uj me tas
Ani mal o se she thirrum kafsh
I kom perbi reperat e tash jom trash
Ah kqyr kqyr qfar refreni nuk ka vo tash repin leni
Fleni n'Kasht se mun mu trash
Ndash me kangen tvi ma has

B52 REF....
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
B52 Brezi Ri ju jeni lart he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

Brezi Ri
Sun e prek kit sen babi sju len
Mos boni zhurum se babi ju rren
Mere cucllen kullen dhe rrasja gjum
Un po shkoj te nalt e ju met un podrum
Un e kom diellin n'Dor e jau nali driten
I kom bitat e hitat qe jau pordhi muziken
Pi vjen era fllqit pej rimave t'kalpta
Si konzera tprisht me afate t'dalta
Hajt nalna jo sun na nal
Deti osht i madh e na kena plot val
Zonja dhe Zotri u konstatu talenti
Sa i perket muzikes un jom Presidenti

B52 REF...
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
B52 Brezi Ri ju jeni lart he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

Ye-Ton
chilli n'fotele tu e dhez i kush
Biti ju llak haver une ju boj prush
flap flow Rima ta mush
Dallohen me mu kta si mali me fush
Eyo rrenca man na lodhet
Ato stila rima babes kujt ju ja vjodhet kujt
Qka menut babit qe na nuk e dina
Qe rimat qe pi shkruni ju pi shihni neper filma
Me i Love hip hop i wanna abuse it
Kur pi ngoj falcat men i wanna lose it
qa po ni n'borllog its your music
Jetoni Orginalli ka goja si uzi brrra.

Ref
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
B52 Brezi Ri ju jeni lart he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

Brezi Ri
E pi rakin si me stil e ha flloun si monak yee
E qes pizipin e perzi me konjak yee
Muzika jon osht si helum neper gjak yee
Muzika jon i desh femnat cullaj yee
O shit e bojna 1 hit
Po n'gjitun per trupi si me kan ngjits
Po lypni albuni ton si me kan ngjits
Po dojka mu ba hay po dojka mu ba hay
Per surpaiz na kena sadush
Muzika jon kur snalet na vesht kem mjau mush
Bum Bum bojna zhum e vina me tupana
Se jena TARZANA ne qytetin TANA you you.

Ref
Kerkush sun e prek kyt sen yo
kerkush sun e bon kyt sen yo
kerkush sun afrohet ngat yo
b52 brezi ri ju jeni lart he
Zonja dhe Zotri ho
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri he
Zonja dhe Zotri ho

DËRGOI: