Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  136
  • Emri i Vërtetë:
  • Bujar Xhemajli
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Buja është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Bujar Xhemajli lindi në Prishtinë pastaj emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Bujar Xhemajli ndryshe i njohur si Buja ka filluar të merret me Hip Hop qysh në vitet 2000. Ai bën pjesë në grupin më të madh shqiptar "The Bloody Alboz" apo "Shqipet e Pergjakshme" në krye me rep artistin më të madh Viktor Palokaj apo ndryshe Rebel a.k.a. Unikkatil, dhe në grupin Zingjirt i formuar nga Buja, Vz & DREN në vitin 2006. Më datë 17 Tetor 2008, D.o...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

T.B.A.

Ish-Anëtar i grupit

Zinxhirt

Profili

Facebook

Komente

9 🔥Mixtape: Rr.R.R.Rr (2013)

Dashni Per Adhurus, Inati Per Inatqor (2008)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dren (D.o.G.)

Kobra aka Helmusi

AB-MC

Bx-A

Cyanide

N.A.G

Presioni

Jeton

Alba G

Caspo

Tags: Buja, Zingjirt, Bujar Xhemajli


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet