Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Cici

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Bujar Cici është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Fillimet e tij ne rrugen e artit (kenges), kane nisur rreth vitit 1985-1986. Performancat e tij te para nisen ne gezime familjare dhe shoqerore, me pas shume shpejt vjen angazhimi i tij ne Ansambil Tirana, merr pjese ne evenimente te ndryshme. Rreth viteve 90-92, me ndryshimin e sistemit dhe me ardhjen e demokracise, Bujari fillon aktivitetet e tij, duke qene nje nga promovuesit e recitaleve vetjake ne Tirane dhe Shqiperi. Koncerti i pare recital...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentNje Tiron Nuk Bohen Dy (2009)

★★★★★

Jari Dhe Shiti (Kendojme Per Ju) (2001)

★★☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bujar Cici

Komente 0