A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Bujar Qamili & Xeni - Dy Bylbyla Ne Nje Gem


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/10/2013

2013-10-02T00:00:00

See Also

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Song from the album:

"Perlat E Muzikes Popullore"

Song from the album:

"Kendojne Bilbilat"

Song from the album:

"O Jetë O Jetë 1"

Participating in

Zhurma Show 2013


Big Ndoja: Kndo Bujar me t'bukrin za

Xeni:
K'no Bujar me t'bukrin za
Se largohen ret' prej qielli
Thote bilbili nuk k'noj ma
Ja kam lon Bujar Qamilit
Thote bilbili nuk k'noj ma
Ja kam lon Bujar Qamilit

Mireserdhe Xen Jetishi
Zemren tande kjo sofer don
Nuk hiqet thoni nga mishi
Tan Shqipnia te nderonj
Nuk iqet thoni nga mishi
Tan Shqipnia te nderonj

Heeej
K'nojm' si vllazen jem Shqipetar
Shpirti jon ka ngel selem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem

Ti je sofra qe na thrret
Ti je zani qe na fton
Ti je kanga e sat cyrek
Tan Kosova te nderon
Ti je kanga e sat cyrek
Tan Kosova te nderon

Brez pas brezi na e kan lon
Te paret tan o amanet
Bashke me Xenin e Gjakoves
Ti bajme si ashtate

Heeej
K'nojm' si vllazen jem Shqipetar
Shpirti jon ka ngel selem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem

Heeej
K'nojm' si vllazen jem Shqipetar
Shpirti jon ka ngel selem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem
Gjakove ,Shkoder gjithmon' te part'
Bashke do t'k'nojm dem baba dem
Bashke do t'k'nojm dem baba deeeeeeem.


Lyrics submited by esmeralda
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019