Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Buqe Rama (Buqja) - Eja Te Lutem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Mesazh I Fundit"
Kam mbet une ne vetmi
pa jet dhe pa drit
eja zemer te lutem oh shpirt
mi heq lotet nga syt

une dua te vdes zemer
veq te durrt te tua
dhe me fjall e fundit
vetem ti te duaaaaaa

te lutem zemer te lutem nese ti sme don
me guret e malit vorrin ma mbulon
nese ti se bon oj zemer un do ta bej vet
o se pa dashurin tonde
spaska drit as jet

ndoshta me kta fjal
ti te kam merzitum shum
ndoshta keta fjal oh zemer
nga une se ki pritur

sot nuk mundem te flas
as nuk mundem te shkruaj
kur te ta kuptojsh oj zemer
se sa shum per ty po vuaj

te lutem zemer te lutem nese ti sme don
me guret e malit varrin ma mbulo
nese ti se ben oj zemer un do ta bej vet
o se pa dashurin tone
spaska drit as jet


Ky tekst u dërgua nga Zeshkajka
Më Shumë Këngë Nga Buqe Rama (Buqja):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet