Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Origjinalet  (Feat. Unikkatil)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Unikkatil

09/12/2008

2008-12-09T20:58:56+00:00(Qe nga viti '97) .... presim nje dekade ne kte loje
Gjithe armiqve t'mi jau kam shtire karin ne goje
Kam pervoje, kam nje jete te tere qe merrem me kullisha
Po une jam aj krimineli, zemren si luan bisha
Jam edhe isha e gjithmone do jem ti ske se cben
Fol mbas kraheve se perballe nuk del se ta qi ate nene
Ej o bythqir, o peder, ty tu qift motra
Ti ne maje nuk ngjitesh dot, shko me mire luaj ne kodra
Shum habitem kur shikoj sa po shtohen kta rrepera
Ne cdo kenge qe po kendojne, gjithe po dalin gangstera
Sa ngrej koken shikoj yje kur ul koken shikoj plera
N'fund t'fundit e pranoj, smund te gjesh dot pune pa derra
Kjo eshte jet mizore, jeta eshte kurve, ki kujdes!
Po nuk dite te veprosh, te copton te ndan ne mes
Shum kan lindur, shum kan vdekur, shum e shum te tjere jan tretur
Aspak gjak, aspak mish, vetem kockat u kane mbetur
Gjithe po mundohen qe ta bejn dike te tille
Gjithe po mundohen te kendojne si UniKKatiL
E kopjojne skan se cbejn, u mungon kualiteti
Por me shume se kurre, u mungon origjinaliteti
Gjithe vjedhin beat-a dhe muzik nga interneti
Po mir o kush e ka kte kenge, ti a 50 cent-i?
Hip hop eshte muzik rrugesh, jo muzik popullore
N'qoft se ty ste pelqen hajt ma bej nje gojore


Ky tekst u dërgua nga  Ermali   lloydbanks
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet