Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.M.K. - Nganjiher  (Feat. Unikkatil)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Komente

1 🔥

Featuring

Unikkatil

04/02/2009

2009-02-04T04:44:05+00:00....................
UniKKaTiL; Hello
DMK; Yoo my SHQIPE UniKKaTiL
UniKKaTiL; Yo whorup kid
DMK; Desha t'flisja me ty para se te shkoje ne Zvicer
UniKKaTiL; O yeh flasim D qa ka te re
DMK; Koncerti do te behet me te vertet apo jo
UniKKaTiL; Me "7 MARS" jom n´Zvicer 100 % kallxoju te tonve bile edhe inatqorve
DMK; Yeahh haha what about dat track cuzz it is done yet?
UniKKaTiL; Oh yeah check it out
....................

Ref;2 UniKKaTiL
....................
Nganiher veq po folni jeni bo krejt bajat
Nganiher z'di qa doni s'po m'leni rahat
Nganiher veq po du me kon vet z'du kerkon me pa
Nganiher ty a t'hidhet krejt boten me vra
....................

D.M.K
....................
Perseri ky cast vetmie me mbyt me bllokon
Kjo jet kta njerz gjithshka qe me rrethon
S'kuptoj s'ndryshoj s'arrij dot te shtirem
Une cirrem bertas aq shum sa ngjirrem
Kte ves qe e kam une dot nuk e heq
Prandaj jam i lig per ty shum i keq
Se keshtu vlersohesh nga ty e te tjeret
Je teper von kuptoje me heret
Keqardhja per veten si mungon asnjeriu
Te gjith ngrohjm duart rreth nji qeriu
Kerkojm ndihm me sy nga qielli
Ca digjen disa verbohen nga dielli
U japim rendesi nje dickaje pa vler
Njeriu njeriun per nji fjal e therr
E askush nuk e di ne te vertet se cfar do
Prandaj me mir ne veten tende beso
....................

Ref;2 UniKKaTiL
....................
Nganiher veq po folni jeni bo krejt bajat
Nganiher z'di qa doni s'po m'leni rahat
Nganiher veq po du me kon vet z'du kerkon me pa
Nganiher ty a t'hidhet krejt boten me vra
....................

D.M.K
....................
Une gjykoj sepse dhe mua me gjykojn
Qendroj larg njerzve se ata vec mashtrojn
Spretendoj te di me shum se sa di
Por e kuptoj qe nga syt se cfar ndjen ti
Por plumbi vret nji e injoranca nji popull
Qe mblidhen ne turm e thjesht vijn rrotull
Eshte bere mese normale ekstremi
Ata le te vdesin ne jemi kush jemi
Njerz pa skrupull te pa fytyr hipokrita
Mendojn sikur jan dikushi e V.I.P-a
Rendesi e paguar reklam e deshtuar
Korrupsion ndjenjash llogjik e shkatruar
Se nuk do shum tru qe t'arrish te kuptosh
Te dallosh se cfar ti duhet te vlersosh
Se jeta paraja dhe fama s'kan vler
Nese shpirti jot jeton ne ferr
....................

Ref;2 UniKKaTiL
....................
Nganiher veq po folni jeni bo krejt bajat
Nganiher z'di qa doni s'po m'leni rahat
Nganiher veq po du me kon vet z'du kerkon me pa
Nganiher ty a t'hidhet krejt boten me vra
....................

Unikkatil
....................
Yeah UniKKaTiL ma shqipe D.M.K
Yo D that's some deep shit right there cuzz
E ja ki qellu kejt kto sene ndodhin nganiher
Nganiher ty at hidhet kejt boten me vra
....................


Ky tekst u dërgua nga Pajtim   Gazmend
Më Shumë Këngë Nga D.M.K.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet