Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Kush Jon Ata

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Jon Ata".
3. Video është e këngës "Kush Jon Ata", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Kush Jon Ata  (Feat. Noizy)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  31

Komente

2 🔥

Featuring

Noizy

05/11/2012

2012-11-05T14:19:32+00:00( Kush jon ATA )

(intro)
Yehaa Double-G Army, Real Force Records DuDa Noyzi OTR Fenix,
Gjilaniii Tirana Sukthi Drenica anglia
Vers1 D.U.D.A Double G

U Rrita ne rrug me shum dushmon Mas Shpine ,
i nvarun pej te kqijav e po kjo osht JETA IME,
qysh i Vogul kur jam kon Gjithmon jom Kon i GjON,
Me shum shok mas veti , Gjysa pej tyne nuk jon,
Tash jemi bo ni FORC e kena bo shum FUqi
Sni per ligj as Polici kur un jom USHTRI,
sjom i nVarun pej teje t`qifsha Familjen n`pidh,
n`qoftse ti nuk e beson hajde n`mujsh e ma lidh,
jom qaj me flokt e gata e pantolla zhag per toke ,
qe jetoj me ni ven t`flliqt, qifsha njerzit e ksaj bote,
po thojn qe jom i nvarur po mu kari sum han,
mue nuk po ma nin kari pse dikush tash um vran,
i bona kejta senet e hala kurr nuk u ngina,
kurr n`jet tem un skom perdor asi t`qime vitamina,
kom pi drog ti thu skom lon lloj pa shti n`GJAKK,
a mos po dokna qe pot dokna si Manjakk..?:O

Ref: Noizy a.k.a O.T.R

Qyri do pidh nanesh qe demekna nuk na njojn
Ngoj do pidh nanesh qe demekn nuk na ngojn
Po kta pidh nanesh kejt neve na Adhurojn,
Na bojna qa bojm Njeri tjetrin Respektojm,

Vers 2 Noizy .

SJena si ju Pleshta t`karit qe ndani e ngjitni prap,
ju mytni nermes veti si thiu edhe kasapi
ju sdini q`esht ushtri ju luni gogla siku fmii,
Jeni veshur kuq e zi e tash um`shitni trimni,
qifsha pidhi e motres patriotin e karit,
Ska qi ben Gomarit , tash i mshon vetem Samarit,
Ska qi ben PRONARIT, e Le mo kejt O.T.R-it ,
300 veta Rrumullak Jena Glin e jena t`Parit ,
nije Pleqt kur t`thojn Qeni qe le nuk Ha,
Qashtu po leni keq si qen demek keni mem vra,
Demek se ti t`vret e t`pret po un sen nuk jam tu pa,
Zgjohu n`Realitet se jem n`2006 Vlla,

Ref: Noizy a.k.a O.T.R

Qyri do pidh nanesh qe demekna nuk na njojn
Ngoj do pidh nanesh qe demekna nuk na ngojn
Po kta pidh nanesh kejt neve na adhurojn
Na bojna qa bojm njoni tjetrin respektojm

Vers:3 D.U.D.A Double G

Yo hahaha hahahaha ,
Jon qu Pesh do Piqka t`kqija e do Pidha tpa marum,
po mendoj qe na u RRxun e po menoj qe na Marum,
po bohen kishe Sna njojn e kish nuk na dojn kish nuk na ngojn a per neve ata jetojn,
Sa do ti bonum keq un met keq jom i musht ,
Per as ni sen n`bot mos meno mem ul n`guj ,
jom budalla pej budallve qe ka dalen ma budalla,
jom njoni pej tyne qe ke mujt me nie naper Prralla,
ju kalla hiqmu kari spo du me dit kush je ,
hiqmu karihu hajde Kapna boll mir ti neve na nje,
une nuk gjuj kungja po as dissa nuk boj,
Mos um shtin met dissirat se ta qi at familje n`goj,
pidhi keq tash qoje kryt , a po don ti mu mem myt,
qy ku jom o muti keq hajde tash ti qeli syt ,
Qifsha ty edhe kejt familjen edhe kejt ata qe jon si ti,
mos ha mut mo mas shpines qu n`kom per Double-G..

Ref: Noizy a.k.a O.T.R

qyri do pidh nanesh qe demekna nuk na njojn
Ngoj do pidh nanesh qe demekna nuk na ngojn
Po kta pidh nanesh keit neve na adhurojn
Na bojna qa bojm njoni tjetrin respektojm

Yehaa Double-G ARMY!
_________________
Double G e Mirë e Dlirë e Shlirë Shumë e Shtirë ,

Shtlirë po Shtirë mA t'mirë është e Lirë Jo e Ngirë,

Si Qirë PO Shkirirën Ma Të Mirën PoShtirën Ma Të Qirën

Ma Të Pirën Ma Të Dlirë Ma Të Shtirën Sun Gjon O Birë


Ky tekst u dërgua nga Andi
Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet