A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

D.U.D.A. - Lshoja Zonin  (Feat. Kamikaza-T)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/01/2008

2008-01-16T03:17:33

Featuring

Kamikaza-T


kopil jepi gaz e shkele dej n'skejt

ref:2x D.U.D.A

na jemi kemi blemi e juve kurr s'ju vremi
na jemi double-g hajde tasht luni veni
lshoja zonin ti kti seni se shum osht ka ngohet
kur po nihet double-g kejt veni pesh po qohet

Zeffi (Kamikaza-T)

shkrum ju boj si kamikaz sa her qe bertas
kamikaza-t d.u.d.a me 1 milion gg permas
jon me neve kejt ata qe din jeten me jetu
na po shkojm veq perpara ti po shkon veq tu sharru
t'kshyri n'sy ty bash ty qe sonte ta kom m'sy
je me mu e jom me ty shuj zonin s'du me ta ni
ju kom thon edhe niher edhe prap po ju thom
neve sun na rrxojn ketj dushmon mu qu n'kom
jem qelik na bre vlla qe kurrë n'jetë smun me na nda
seni jon bon bum veq mu ni hiq mos mu pa
e tasht mane n'men ni sen na veq na jena n'ket ven
kush menon qe na rrxon veq veten osht ka e rren
kshyre qysh ju qoj n'kom veq ni prrrr me ju thon
osht nxet n'ket ven kur po nihet seni jon
dy g oj zemer bashk kemi bo fuqi
cdo sen qe osht i fort e ka emrin double-g

ref:2x D.U.D.A

na jemi kemi blemi e juve kurr s'ju vremi
na jemi double-g ajde tasht luni veni
lshoja zonin ti kti seni se shum osht ka ngohet
kur po nihet double-g kejt veni pesh po qohet

Scorpion (Kamikaza-T)

um ka shkru ni femer kish hi fell n'tripa dashnis
shka po ndodh e sha po bohet p'ja lexojn double-g
double-g i keni fmit ju double-g jeni tu u rrit
e du me zemer ket emer e qellimin e kom arrit
po vjen scoripioni me duden si kamikaza na po vina
me double-g mas veti dushmont kejt n'tok pi shtim
se ata e din qe n'cdo vend na mbizotrojm
cdo ven per to qe ke ni n'kejt kto vene na sundojm
kur del ni gg n'rrugë kejt syt ka ai i kan
inatqort e ulin kryt se e din qe n'kry i vranë
per neve shum po folin shkamos kejt shqiptari po thojn
qe double-g mat rrezikshem se mafija...shkit edhe greqin,shqiptar e kejt mafin
se kusha kish qu llaf me shku n'athin e na njoni
tjetrin e ngomi e respektomi ngoje duden tasht se po afrohet te migrofoni

D.U.D.A

jemi rriten me telashe kem bo telashet e maja
me ja nis me ti kallxu besom se kurrë sun m'rrin te maja
koha jonë u kon ndryshe u kon kejt realitet na jem kon
kejt burra alo pa hi n'bubertet,na kem edhe n'evrop
edhe naj pan sherrin,a mos po don mem akuzu qe njerzit n'rrug po therrin
ti kryje punen tonde maje situaten n'kontroll
se une alo sja nisa se une kur tja nisi une ko met lodh
po vjen era dhun kejt po mobilizohen nuk ka kush i nal kta
djem veq po shtohen, e pse shtinet kanun nuk u dasht me i hi kanunit
kush motren osht ka thot se me gjermon na nuk mumi
tasht diskutoni sa doni se mu sun um kuptoni,
um kuptoni po z'doni,provoni sen sun boni,
okey boni sha dush se mu sun um pengoni
une e kom tripin tem e jom ka shkoj ka 1 milioni

ref:2x D.U.D.A
na jemi kemi blemi e juve kurr s'ju vremi
na jemi double-g hajde tasht luni veni
lshoja zonin ti kti seni se shum osht ka ngohet
kur po nihet double-g kejt veni pesh po qohet

Kopil (Kamikaza-T)

kopil kamikaz d.u.d.a zef e scorpion
jon shum t'gjon qe ti q... rrafsh teton
ruju mos gabo, ruju ruju mos deshto
mso provo ajde ma kasho
jem msu me to qe veq vin naj thithin barin e
vin qetu n'kar n'goj po naj marrin
sosht veq ai me flokt e gata po ka plot qela
jem na shum kat na lypsh shqipe na jena
jem si ujqt e malit ne token e vet
pi doket shum pi thot vetit mbret
kshyr dobsir me ni bir vet e bone mut tasht po thu shum shtir
duda bre nanen a je me i lshue a kryt plum me ja shpue

ref:2x D.U.D.A
na jemi kemi blemi e juve kurr s'ju vremi
na jemi double-g hajde tasht luni veni
lshoja zonin ti kti seni se shum osht ka ngohet
kur po nihet double-g kejt veni pesh po qohet


Lyrics submited by  granit   bestgroup
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019