Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - Farefisi 2 (Feat. Monny & D.A.Sh.I)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

duda:
hoo none none o moj nane ka ardhen daja me 5 killa banane vet i 18 kejt robt i ka me veti qysh u kall qyteti kuku qka na gjeti kusherina jem shyreti e ka djalin si naleti
kur vjen aj vet i treti nuk ja prishin djal hasreti
e kur vjen hysreti duhesh me dit qysh osht adeti hin e laet me tesha sin pishinen n´veti

monny:
a pe ki te qart se kush jom kan dhe kush jom tu e pas
farefisi jem me dajen e din krejt shqipart osht daja jem qe sdin sen mu mqon men edhe tezja
jem qe para 20 vjetve ka hyp n´tren
e kom kushen qe n´katun internet e ka pru qe lujke shum plaistation me fmi edhe gru u qfar tripi vet e pat qel ken tu u prish njerzia u dasht veni edhe me mshel

duda:
karatisti daja jem pijanisti ke ne shiptari me lyp skija si shahisti
osht ma i forti n´katun po do mu bo n´qytet
daja jem ka lyp osht ka kshyren mu bo mbret u rrok me baben e vet domethonen gjyshin tem
po kshyr mu bo kryetari ma i madhi nket ven po mos ta nin o daja jem se nipi per ty qet drek
e daja osht prek per nip kurr nuk hek

d.a.sh.i:
u Harru Djali hallës po vjen mas 5 vjete ska Faj i NgRati rrin me nuse tvete
kusherina jeme i Din Plot do sene kur u kon e re thojn u kon si Supermene gjyshja jem Babgjyshi kan Dashtën shum Fmi e kan bo baben tem ni ekip
me 6 vllazni
mos ta nin moj halla jem se inishtja nuk te len un e di qe te don se nuk i zinet veni ven

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni

monny:
kusha jem e ndrroj Veten ja nxini nanes Jeten me pare te synetit u shitke si me kon djal i mbretit
nuk i shkoj GaT i HarxhoJ qato shka i pat se me shum FeMnA shkojke nat per nat
e kom edhe kushen tjeter qe ka pas shum gra nuk e di se sa veq e di qe 12 fmi i ka
nuk din me kallxu se tash as njo nuk e ka nal ju ka falemnderu grave qe fmit tash i kan met fal

d.a.sh.i:
uu kall hallakam krejt qyteti u qu nkam
mingjes tem prej italis e paret krejt i harxhoj
po dojn me më martu prej katundi nuse um kan pru qik e mir e shpis qe din mir me gatu
farefisi jem po folin e po boj llafe hala jan gjall ato plakat qe pin kafe folin shum vet folin e i marrin nëpër goj hajde kejt tash hajde lujm ket loj

ref...x2
ka ardh farefisi prej katuni
nanes tem osht kaj del muni
hop luni luni luni u kall
qyteti u kall katuni


Ky tekst u dërgua nga Atdheuuu&tini   DragoiVazhdim: D.U.D.A. - Farefisi
D.U.D.A.
Featuring: Monny
Publikimi: 01/12/2006


D.U.D.A. - Farefisi 2
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Farefisi 2".
3. Video është e këngës "Farefisi 2", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 0