Më mbaj mend (për 1 muaj)


D.U.D.A. - Rruges Tem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruges Tem".
3. Video është e këngës "Rruges Tem", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

D.U.D.A. - Rruges Tem  (Feat. B-Genius)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Këngë e albumit:

"I Pavdekshum"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

B-Genius

05/07/2011

2011-07-05T19:18:49+00:00Ref: B-Genius

I kom prej t'pares e t'fundit..
Ja kom qit Fuunin kanunit..
Mos Ja prishni kti qunit se..
I kom krah kejt shoqnijen,,
Kosoven e kejt shqiptarijen
A pe din tash pse....
E di e don venin tem..
Qe se ki shum pot dhem
Diqka si une niher vjen e nuk shkon
Diqka si na nuk munohesh me lyp se sun gjon
Kurr sun gjon.......

D.U.D.A -I-
Yao...

Une t'shoh rruges tem,po ty te shoh te trembur
Ksaj rruge kom kalu me 13 vjet i pashembur
Une t'shoh fallc,e ta njoh origjinalitetin..
Jon pak si une qe ta sillin kontinentin,,
How,me 2 kocela e shami me shum shok e vllazni
Jom i njejti qysh jom kan veq ma shum jom ba GG
Eci rruges qe u nisa pa e pas kerkon prapa..
T'sigurt jon kta hapa mikrofonin prap e kapa
Une t'shoh rruges tem pa kurfar drejtimi..
T'humbur,trullaft e t'hup kejt nga timi
Pa as ni shok me veti,tu punu n'krye n'veti
Un kur jom kan sa tih um ka njoft krejt mileti
Ehh rruga e jem u kan e mir tash u ba me gropa
Ruju ku po shkel shoqi,ruju se t'thehet koka..
Tash ki shum shqiptar,ki shum tradhtar,,
Ki shum njerz qe ngajn qatje per ven te pare..!!

Ref:B-Genius

I kom prej t'pares e t'fundit..
Ja kom qit Fuunin kanunit..
Mos Ja prishni kti qunit se..
I kom krah kejt shoqnijen,,
Kosoven e kejt shqiptarijen
A pe din tash pse....
E di e don venin tem..
Qe se ki shum pot dhem
Diqka si une niher vjen e nuk shkon
Diqka si na nuk munohesh me lyp se sun gjon
Kurr sun gjon.......

D.U.D.A -II-

Je ni djal i ri e sikur une qysh jom kon
Un pot foli prej pervoje qe mos t'kajn ajo nan
Qe mos t'kajn thmija,mos t'myt merzija
Burgi osht i keq kur ti futesh nga tradhtija
Mbaje shokin n'krah mos e ndrro me kerkon
Bone shokin shok,e veq hajt mos e bon
Bone veten dek!E dekes mos ju tut,,
RRi i drejt para meje shoq e mos u kallxo mut
Une t'kom than qysh fillim qe,qe sa ja nisi
I paska bo disi,i paska bo fisi...
Kejt na me uzii,ngajm te xhakuzi,
Dridhet perpjet kejt doket si qerkuzi
Ehh pare plot kerri vozit qiky shoferi
Permas meje tjetri e vozit qaj haveri
I qojna drejt n'bank se nuk i majm te shpija
Sa per informat na nuk punomi pun t'kqija!!!

Ref:B-Genius

I kom prej t'pares e t'fundit..
Ja kom qit Fuunin kanunit..
Mos Ja prishni kti qunit se..
I kom krah kejt shoqnijen,,
Kosoven e kejt shqiptarijen
A pe din tash pse....
E di e don venin tem..
Qe se ki shum pot dhem
Diqka si une niher vjen e nuk shkon
Diqka si na nuk munohesh me lyp se sun gjon
Kurr sun gjon.......

D.U.D.A -III-

Po punojm artista,pa punu pun t'pista
I kemi do shoqe qe pernime jon te krista
Qe e kan mendjen n'qiell e majn bythen diell
Sigurisht nana osht pishmon qe i ka pjell
E mu um ka rrit dashurija,lulav tmia
M'ka rrit shoqnija KOSOVA e ShQIPNIJA
Um kshyrin drejt yeao um kshyrin nalt e as prapa
Ju e keni deken prej kur kallshin n'dor e kapa
Ti maj menen qiell e dashuroje vetin..
RRi qaty me fmi-qen shetite qytetin..
Mut ski sen,ju kom than sju la ne as ni ven
Ku t'shkojsh,ku t'rrijsh e thojn veq emrin tem
Ejjj e boj une me tupana,e boj un me gitare
E boj per qef un pa marre,jo si ti mor shoq per pare
E boj pa tut une gagsta krejt realitet,
Ti kejt qa i ki qatje veq une vet..Yeaooo...

Ref:B-Genius

I kom prej t'pares e t'fundit..
Ja kom qit Fuunin kanunit..
Mos Ja prishni kti qunit se..
I kom krah kejt shoqnijen,,
Kosoven e kejt shqiptarijen
A pe din tash pse....
E di e don venin tem..
Qe se ki shum pot dhem
Diqka si une niher vjen e nuk shkon
Diqka si na nuk munohesh me lyp se sun gjon
Kurr sun gjon


Ky tekst u dërgua nga  OriginaL   TonyTBA   floriana982

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet