Më mbaj mend (për 1 muaj)

D.U.D.A. - Marrim Rrugen (Feat. Noizy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

ha yeah ou D.U.D.A No1zY aha
yeah marrim rrugen perpjet
veq perpjet man

D.u.d.A:

Nuk ka sen ma te mir
se jeten qe bojna
jeten qe kalum
ma mir moskallxojna

lajna prapa
qesim hapa te ri
kur i kom ata qei du
per tjer nuk o tu ma ni

eci rruges me makin
deri sa mo nuk shkon
muziken qe ndegjoj
shum sene um kujton

qe nuk du me i kujtu
po kujtimet jon te mira
e shokt e mi kallxohen
ne momente te veshtira

e ma e mira e ksaj osht
qe kem ndiku nmacen
kem rujt en t'rit
qe n'rrug keqe mos t'rrasen

sod kem pozita krejt baballar
rruga jon nuk o perpjet
na kan n'gjit ne vend te par
Aaa GG & OTR
kosov e shqipni
jena krejt na sbashku
deri ne pafundsi

se tjert nuk na dojn
mjaftojn ktu qa kemi
nuk mun me na thy k
tu krejt bashk jemi

Ref 2x:

Marrim rrugen veq perpjet
e perpjet e perpjet
se gjama t'mir skish
se kjo jet kjo jet kjo jet

No1zY:

Ey ey it goes
marrim rrugen veq perpjet
dhe perpjet jet
Kshtu ka lezet
me shoqnin e vertet

se doren ja japim
veq njoni tjetrit
se tjert me i nimu
krejt ne fund ta mpshtesim

Like prej nga vitit
dy zero zero kater
besen njoni tjetrit ja dham
besen e mbajtem

dhe pse era o prej nesh
i marr me veti
por prap jama ne kujtime
sikur mi pas krejt mas veti

vllazni n'kater an
zanin tu ma ni
kejt bashk sa jeni
t'lutna qoni nje dolli

OTR ne pafundsi
me vllezer me GG
now we know world wide
ku do qe ka kuq e zi yeah

i'm master macky
see it i got a fuckitloved this
money in my mind in my mind
for let judge this trust this
i just take it imagine
stunny so hot
its bitches be like ...

Ref 2x:
Marrim rrugen veq perpjet
e perpjet e perpjet se gjama
t'mir skish se kjo jet kjo jet
kjo jet

D.u.d.A:
Osht katastrof te na
neper qfar do rruge
e kan veshtir fmija
mu largu prej ksaj lluge

me shpirt te huna
lyp rrugen e duhur
sa do lypin tjert
e kan shpresen e shuhur

rrugt e tona t'shkreta
ka gjithqka terr
ket loj me hile
asnjo nuk lun ferr

krejt lypin sherr
beso pa arsye
menojn mu kap me neve
dojn mu kan nkrye

No1zY:

Ey ey i thom ma kadal
zemer ti veq sillu sillu
nese une s'them gja
ti veq dridhu

dukesh pak extra
pipi me gersheta
mu nuk ma nin
se ti je e verteta

hite si kine se sa mir po nihem
tash rash pash haha you know
i poshter jam ja q...e di me rafte pika
aty ku preki une ta dish se ka vec hita.
(adios)

Ref 2x:

Marrim rrugen veq perpjet
e perpjet e perpjet
se gjama t'mir skish
se kjo jet kjo jet kjo jet

No1zY:

Se rrugen e marrim e marrim
e marrim perpjet perpjet
perpjet perjpjet perpjet (2x)

Na rrugen e marrim perpjet perpjet (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Fjolllaa   Boyotr   DuuLixD.U.D.A.
Featuring: Noizy
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/08/2011


D.U.D.A. - Marrim Rrugen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Marrim Rrugen".
3. Video është e këngës "Marrim Rrugen", por nuk këndohet nga D.U.D.A..
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga D.U.D.A.:


Komente 1