Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Buzhala - E Dua Kosoven Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Bab e kam nje hall,
qe ne shpirt po vret
Kur jam Kosovare,
pse me u rrit n'Gurbet
Sa her per Kosoaven,
bisedojm me ty
Shpirti po me vlon,
atje me u kthy
Ta shoh kur bjen dielli mbi bjeshket e larta
E t'a nzerrin Gjumin,
ato rreze t'arta

REF:
E dua Kosoven , me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten (Dy her)

Per Troje T'kosoves malli po me mbyt
Me ate uj si loti,
n'mengjes mej la syt
Nuk mun ta duroj me,
ket gurbet te shkret
Me mbajt mall atdheun per sat osht kjo jet
Fushat me lule ne male me lisa
veshjen popullore dhe shami e plisa

REF:

E dua Kosoven, me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten (Dy her)

Melodie - Shota

REF:
E dua Kosoven,
me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten


Ky tekst u dërgua nga RinaDafina Buzhala
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/05/2015
Muzika: Rajmond Prenaj
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Hekuran Prenaj
Video Produksioni: EMF Creative


Dafina Buzhala - E Dua Kosoven
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Kosoven".
3. Video është e këngës "E Dua Kosoven", por nuk këndohet nga Dafina Buzhala.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Buzhala:


Komente 0