TEKSTESHQIP

Dafina Buzhala
E Dua Kosoven
Lyrics

Bab e kam nje hall,
qe ne shpirt po vret
Kur jam Kosovare,
pse me u rrit n'Gurbet
Sa her per Kosoaven,
bisedojm me ty
Shpirti po me vlon,
atje me u kthy
Ta shoh kur bjen dielli mbi bjeshket e larta
E t'a nzerrin Gjumin,
ato rreze t'arta

REF:
E dua Kosoven , me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten (Dy her)

Per Troje T'kosoves malli po me mbyt
Me ate uj si loti,
n'mengjes mej la syt
Nuk mun ta duroj me,
ket gurbet te shkret
Me mbajt mall atdheun per sat osht kjo jet
Fushat me lule ne male me lisa
veshjen popullore dhe shami e plisa

REF:

E dua Kosoven, me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten (Dy her)

Melodie - Shota

REF:
E dua Kosoven,
me buk dhe me kryp
Ne Drenic dhe ne Rugove ku aj vallen shtyp
N'Veshen Popullore do ta luaj shoten
Nuk e ndrroj Kosoven me fal krejt Boten

DËRGOI: