Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Dauti - Dasma Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


vallja se ka njet mu nal
per nusen ton e per djal
te paret po prin vjehrrit
moti ket dit e kan prit
kan marr nusen si yllesh
shum jan gzu ftyra ju kesh
per djal tvet kshtu paskan than
pa e djeg skena me lan

hajde hajde qifti ri valle me kcy me vjehrri
rrethi madh po rreh shuplak atmosfera u ndez flak
2x

me tupan e cifteli
ja din renin kjo rini
si vullkan muzika vlon
gurbetqaret kur vallzojn
nipa mbesa krejt pe kallin
ja kan hijeshu dasmen djalit
bijat mir po e lujn vallen
bashk me motra e me vllazen

hajde hajde qifti ri valle me kcy me vjehrri
rrethi madh po rreh shuplak atmosfera u ndez flak
Dafina Dauti
Publikimi: 29/10/2021
Muzika: Ismet Balaj
Teksti: Daut Burrniku
Orkestrimi: Vedat Lushtaku


Dafina Dauti - Dasma
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma".
3. Video është e këngës "Dasma", por nuk këndohet nga Dafina Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Dauti:


Komente 0