Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dafina Morina - Këngë Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dafina morina -keng gurbeti
I thash rrug e mbar e ma shum sun fola
Te dy kamt mu kputen ngryk une kur e mora
Nisa me hi mrena lotet skishin fund
Atnat sme mor gjummi u merzita

Sa ran man kjo zemer edi vetem zoti
Mallin tan o bir nuk ma hjek as loti
Ty une te percolla edhe pse nha halli
Per pare gyrbetit djalin nuk e fali

Fjala nene prek boten prek dhe gurbetqarin
E plot rrin kjo zrmer kur e kam.pran djalin
A dot vie dita ket zemer ta gzoj
Kur tme thirr oj nane dal ta perqafoj

Sa ran man kjo zrmer e di vetem zoti
Mallin tan o bir spo ma hjek as loti
Ty une te percolla edhe pse prej halli
Per pare tgyrbeti djalin nuk e fali


Ky tekst u dërgua nga Fatime hasaniDafina Morina
Publikimi: 23/02/2022
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Orkestrimi: Al-Sound
Mix - Master: Al-Sound
Kitarë & Saz: Astrit StafaiDafina Morina - Këngë Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Gurbeti".
3. Video është e këngës "Këngë Gurbeti", por nuk këndohet nga Dafina Morina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dafina Morina:


Komente 0