Më mbaj mend (për 1 muaj)

Defrimi - S'te Dashuroj (Feat. WhoBrave)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

I.
Në kët natë të qetë
Asgjë nuk është e letë
Sepse ti nuk je më pranë
Qe unë më letë ta kamë

Tash gjithqka është e kotë
Se ti ishe kokëfortë
As në ëndërr s'dua t'kam
Prej ditës që u ndamë

ref.
Këngën ty ta këndoj
Gjithmon ty do t'kujtoj
S’dua që të lëndoj
Por tani s'të dashuroj

II.
Çdo ditë në mendje ty të kam
Mundohem të t'harroj
Gjithqka më kujton në ty
Kur ishim ne të dy

Tani si i humbur jam
Që ty më nuk të kam
Për gjithmon do të harroj
Dhe kurr s'dot dashuroj

ref.
Këngën ty ta këndoj .....etc..

Reptura:
Ne u prishëm pa mendim
Tash ne mbetëm si kujtim
Dikur ti do ta kuptosh
Se krejt ishte faji jot!
Të kam dashur pa limit
Edhe pse nuk ta kam thën
Gjithmon kam qen misterik
Por ti se kuptove dot
Pse t’interesojnë
Gjërat që nuk të takojnë
Ndoshta ty të pëlqen
Që mua shumë më nervozojnë
Mbaje n'mend këtë refren
Që Defko ty ta këndon
Sepse vetëm për ty baby
Me rrespekt e interpreton !


Ky tekst u dërgua nga BarletDefrim Behluli
Featuring: WhoBrave
Publikimi: 04/05/2008
Festivali: Top Fest 5


Defrimi - S'te Dashuroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'te Dashuroj".
3. Video është e këngës "S'te Dashuroj", por nuk këndohet nga Defrimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Defrim Behluli:


Komente 0