Më mbaj mend (për 1 muaj)

Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha - Mbahu Medvegjë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mbahu forte Medvegje moj moter
Mos i leni plaget ne voter
Mos ja mbyll oj moter rrugen mikut
Mos ja kenaq zemren armikut

Mos mbyll maxhen mos mbyll deren
Pragut te shtepise mos ja qit therren
Mos mbyll odat dhe oborret
Mos ja le katilave vorret

Mos ja shuj oxhakeve tymat
Se nga vorret t'mallkojne trimat
Mos i le te shkreta trojet
T'mallkon gjaku t'mallkojne krojet

Mos i le malet krenare
Se t'mallkon nana shqiptare
Mos ja mbyll shkollat femijeve
Se na i bojn kotar te dhive

Mos ja len ngrohtesine e zjarrit
Se t'mallkojne plaget e tmerrit
Mos e le jetim sjarrinen
Djepit tone mos ja kthe shpinen

Mos e le me lan tupallen
Se s'kane vorret me ke çmallen x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha - Mbahu Medvegjë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbahu Medvegjë".
3. Video është e këngës "Mbahu Medvegjë", por nuk këndohet nga Demir Krasniqi & Xhemajl Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Demir Krasniqi:


Komente 0