A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Denik Prizreni & Vesa Luma - S'paska Qenë E Shkrume


Choose star rating

Rating:  3 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/03/2019

2019-03-16T18:03:06

See Also

Vesa Luma

Music & Arrangement:

Ilir Tolaj

Lyrics:

Big Basta

Video Production:

Black Fish Entertainment


[Vesa Luma:]
Mos ma prishni festën e mërzisë
Eshtë e fundit pije e tradhtisë
Asnjë fjalë e zemrës nuk më del
Du që pija të më kthehet helm

A je ti?
Ai që m'ke dashuru me shpirt?
Pse nga ti
Asnjëherë nuk e kam prit?
nga ti

[Denik Prizreni:]
Kush ta prishi mendjen, a më thu?
T'mirën s'ta ka dashtë, t'ka mashtru
Kot e ke që larg prej meje shkon
Më thu ka marr fund e nuk m'beson

A je ti?
Ajo që m'ka dashuru me shpirt?
Dehu shpirt
Se për fajin tem s'jemi dy

[REF. Bashkë 2x:]
S'paska qenë e shkrume n'kët jetë
Kush na ka mallku ne?
Lutem që një ditë t'na kthejë atje
Atje ku ishim ne përgjithmonë

e-Cards (1)

2019-03-22 15:49:04
Mos ma prishni festën e mërzisë
Është e fundit pije e tradhtisë
Asnjë fjalë e zemrës nuk më del
Du që pija të më kthehet helm

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019