A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Devis Xherahu - Serenat’ Malli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  21

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/11/2013

2013-11-30T10:02:23

Muzika & Teksti:

Devis Xherahu

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2013


Larg syve te zemrës ti jeton
Një dhimbje, një mall më torturon
Ujëvara lotësh ushtojnë
Përmes ëndrrash malli pushojnë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua
Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.

Gjithë yjet e natës do t’i mbledh
Si kurorë mbi kokë do t’i hedh
Mallin tim ta ndriçojnë
Errësira të mos na mbulojë.

S’jemi larg, por as pranë
Puthjet tona ku janë
Për ty dhe mua zemrat tona shero
qe me tmos vuajm

Zot I madh në ndihmo
Që ne mos vuajmë.


Ky tekst u dërgua nga  Annonim
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019