Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diana Ruci - Xhindeja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Te xhuma me te xhuma
me xhindosi xhindeja
xhinde e xhindosura
vetull nakatosura

Aman xhindeja ne shkemb
kur e ndjeva zerin tend
shastisa ngela pa mend
ballelara me argjend

Do me marresh pas dhe mua
une gje tjeter jo nuk dua
vetem vetullat e tua
porsi ylber i harkuar

Zogelara gjec belane
na lerose dullamane
dullamane e verdhe dylle
prere e qepur ne janine.


Ky tekst u dërgua nga  dianaDiana Ruci
Publikimi: 30/04/2008


Diana Ruci - Xhindeja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhindeja".
3. Video është e këngës "Xhindeja", por nuk këndohet nga Diana Ruci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Diana Ruci:


Komente 0