TEKSTESHQIP

Diana Ruci
Për Kaleshën Ç'më Merr Malli
Lyrics

Te erdha te porta te erdha nga halli
moj kaleshja ime do me mari malli
malli do me mare pa vajtur nje jave
me mua llastosesh bejken ke sevdane


Do iki do ikido iki sa me larg
do me mare malli m dergo nje karte
kaluan shume vite kaluan nje jete
moj kaleshja ime malli po me trete

Me zjarrin e jetes do te ndeze dhe ty
fjalet do ti ndalim do flasim me sy
hape hape porten hape qe te hyj
dhe ne zemren tende tretem si qiri

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor është lansuar para shikuesve i ilustruar mjaft këndshëm edhe me një videoklip, për video produksionin e të cilit është kujdesur Shqipja Master. Ky videoklip u publikua më 13 Gusht 2008. Kënga vjen me tekst nga vetë këngëtarja, ndërsa arranzhues i muzikës rezulton të jetë Artan Xhaferi.