A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Dina - Amore


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/01/2018

2018-01-16T17:00:04

Teksti:

Dina Shabani

Muzika & Orkestrimi:

ChipsiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amore" kënduar nga Dina.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dina i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

2 Step - Amore

2 Step:
Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Zemrën ta mora mora
Tu kcy po ikën ora
Tu fantazu sikur ne dy to flight për Bora Bora
Po të ishte kën kjo real
You'd be me thirr ty lover lover
Kur pijem harro po them kuku vetes ça I bëra

Jej brëm brëm
Bella jej bëm bëm
Edhe po m'don mu tepër tepër m'don m'don
2x

2 Step:
A sonte je tu bë
Zemër ti sikur s'me njeh

Zemra jeme ty tu ble
E bë sikur s'em njeh

Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Tu pa ti me no tjetrën
Tu pret ti me no tjetrën
Mos shkojm shum larg se nuk harron dot dashnin e vjetër
Unë jam një tjetër femër
Unë kam një tjetër emër
Nuk jam ajo që ta kam thy ty at zemër

Jej brëm brëm
Bella jej bëm bëm
Edhe po m'don mu tepër tepër m'don m'don
2x

2 Step:
A sonte je tu bë
Zemër ti sikur s'me njeh

Zemra jeme ty tu ble
E bë sikur s'em njeh

Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Almenda:
Ti e din, ti e din
Unë s'jam ajo që kokën lej, kokën lej
Bello Bello
2x

2 Step:
Zemrën ma more
Zemrën ma more more more ti amore 2x
Ti ti amore
Zemrën ma more more more ti amore

Ezo Menic - Amore

REF. 2x:
Zemren ti ma more
more more more more
Zemren ti ma more Amore

A kemi dashni
A vetem shoqni
Mu ka tek me dit o
Cka jemi na dy

Dicka o ka vlon
Mir esht ka na shkon
Ka dashni mese nesh
Zemra e kupton

Dicka o ka bohet
Dashnija po shtohet
Nuk po di as cka me than aaaa
As vet se kom dit
Ti hiq pa ma lyp
Zemren ta kam dhan

REF. 2x:
Zemren ti ma more
more more more more
Zemren ti ma more Amore

Lyrical Son, Lav'da & Mc Kresha - Amore

[REF.: Lyrical Son]
Mes qytetit plot njerëz
Sytë e mi kanë me i pa tut
Mu po m'duket si dje
A ti që moti je shku
Ku hupëm ne të dy
T'shoh edhe kur mbyll sytë
Po lutem vec për ty cdo natë

Switch back (oh)
Masi kurrë nuk um ke ngu bile
Qitash kongën e ngon
Zemra është e dobët mu përball me emocion
TE kisha mbjell ni lule
Sa herë që ti më mungon
E kisha pas një kopsht me aromën që ti don
M'ke thon kthim nuk ka mbrapa
E un po du vec me t'pa pak
Mos um'rri me papaka dhe bredhi i thatë
S'ka dhurata n'corapa

[REF.:]
Ku hupëm ne të dy
T'shoh edhe kur mbyll sytë
Po lutem vec për ty, cdo natë
Ku hupëm ne te dy
T'shoh edhe kur mbyll sytë
Po lutem vec për ty, cdo natë

[Lav'da]
Baby ti e more malin
Kur fillove edhe ju besove fjalëve
Kur e kuptove unë faljen
Qat’her hine në valle tu vallzu me djallin
Pa arsye i jepe fund a jam arsyeja unë
S'du me dit e sigurt sot jam tjeter kun
Je je tash shumë ndryshe
Ti me shoqen njo ka njo tu i thirr shishet
Tipat nje ka nje mas teje tash po vishin
Je hi ti n'club e nuk jom aj un qe ta prish mo
Tash me take dikur me nike
Ti se ki gajle i hyp dikujt me naj kerr
E ti se njeh tipin afer teje
Por shoqe nuk ja vlejti mo nuk ki ca pret prej meje
Ti je dje, je kon dje
Nuk ka t'lutna mos u kthe
Je kon dje, ti je dje (ehi)

[Lyrical Son]
M'ke thon kthim nuk ka mbrapa
E unë po du vec me t'pa pak
Mos em rri me papaka edhe bredhi i thatë
Ska dhurata n'corapa

[MC Kresha]
Tash për mua t'merr malli
Që sa her tu t'thon hajde dalim
Jena kon mas nalti me shampanja t'arit
Tu bo parti dështake që s'ke ardh ti
Mëngjesi zbardhi, i bardhë edhe jahti
Qe ni cop arti që e kom pru prej jashti
Oj zemer unë jam zotni pi ashti
Ty t'ka ra jackpot-i, 7shi
Jam i thjeshtë si n’pixhama
Tu notu me piranha
Me pamje nga hana
Tu e thy n'Bahamas nën tinguj të pianos

[REF.: Lyrical Son]
Ku hupëm ne të dy
T'shoh edhe kur mbyll sytë
Po lutem vec për ty, cdo natë
Ku hupëm ne të dy
T'shoh edhe kur mbyll sytë
Po lutem vec për ty, cdo natë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019