Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dionis Delia & Arben Delaj - N'drrase Te Vekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'drrase Te Vekut".
3. Video është e këngës "N'drrase Te Vekut", por nuk këndohet nga Dionis Delia & Arben Delaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dionis Delia & Arben Delaj - N'drrase Te Vekut  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/02/2017

2017-02-25T19:38:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'drrase Te Vekut" kënduar nga Dionis Delia & Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Dionis Delia & Arben Delaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dervish Shaqa - N'drrase Te Vekut

N'drrasë të vekut o kush po kan-e
Kanë syzeza o për jaran-e
Nuk po e len verën me dal-e
Dushkun n'mal pa vakt po e than-e
Ma thanë dushkin o haj medet-e
Për q'at djalë që o dekë sivjet-e
Pë q'at djalë q'at djalë të ri-e
A e din nanë n'dhe ku e kan shti-e
N'vorre t'reja nër q'at bli-e
Izë me m'dhanë nanë të shkoj të rri-e
Se kom pas shumë jarani-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Shkoj syzeza i ka ra përmi-e
Qohu po i thotë o djal i ri-e
Djalo i ri o i ka thon-e
A e din besën që ma ke dhon-e
Ke pas thonë jom fort azgan-e
Plumi i pushkes ska qka m'bon-e
Gjylja e topit s'munet me mnxon-e
Kur ta ni zonin ton-e
Kur ta ni edhe zonin ton-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Drrasa e dhe po i qes njat an-e
Ta çenisi faqen me dhom-e

Syk Papleka - N'drrase Te Vekut

Ne dras te vdekut kush po qane
Qan sy zeza oh per jarane

Te zez e ban dushkun ne male
Po than dushk e po than bare

Po than dushk e po than bare
Nuk pe len oh veren me dale

Oh nuk pe len me dal sivjete
Per qat djal oh qe thon ka vdeke

Oh per qat djal oh qato djal te rie
Ku e ka vorrin o nuk ja die

Ku e ka vorrin o nuk ja die
Ne vorre te reja per nan bojlie

A m’jep iz nan e tshkoj e t’rrie
Maja vorrit o me i ra per mbie

Maja vorrit o me i ra per mbie
Ja ka lag o me syt e zie

Te thashin kraht o na I ka thane
Bes te madhe o mike pas dhane

Plumi I pushks nuk ka me mzane
Gjylja e topit o ska qa mbane
Kur ta ni zanin tane
Dhe e drasa I qes njansan

Dhe e drasa I qes njansan
Jalla baj e qohem nkame

Jalla baj e qohem nkame
Merrem ngryk si jem kan marre

Merrem ngryk si jem kan marre
Ta çenisi drasen n dham
Më Shumë Këngë Nga Dionis Delia:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë