Audio

Donjeta Krasniqi - Nuk Eshte Vone


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/03/2010

2010-03-09T20:11:39

Muzika:

Donjeta Krasniqi

Muzika & Teksti:

Asdren Rrahmani
Kjo rrug’ e vetmis’, s’me dergon askund,
ditet e gjata dhe netet pa gjum’,
dua te gjej’, ate qe kerkoj’,
end’rrat e mia, un’ t’i kujtoj’,
ne pluhur te bardh’, kerkova shpetim,
ky qytet hehet ankthi im,
dua te gjej’, ate qe kerkoj’,
mbi parajsen e art’ dua t’fluturoj.

Njerez qe si njoh, therrasin,
zera degjoj’, bertasin,
kthehu ne te duam, nuk esht’ von’.
Fytyra qe nuk njoh’, me shikojn’,
zera, degjoj’, me kerkojn’,
kthehu ne te duam, nuk esht’ von’.


Më Shumë Këngë Nga Donjeta Krasniqi: