Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Donjeta Krasniqi - Nuk Eshte Vone  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/03/2010

2010-03-09T19:11:39+00:00

Muzika:

Donjeta Krasniqi

Muzika & Teksti:

Asdren Rrahmani
Kjo rrug’ e vetmis’, s’me dergon askund,
ditet e gjata dhe netet pa gjum’,
dua te gjej’, ate qe kerkoj’,
end’rrat e mia, un’ t’i kujtoj’,
ne pluhur te bardh’, kerkova shpetim,
ky qytet hehet ankthi im,
dua te gjej’, ate qe kerkoj’,
mbi parajsen e art’ dua t’fluturoj.

Njerez qe si njoh, therrasin,
zera degjoj’, bertasin,
kthehu ne te duam, nuk esht’ von’.
Fytyra qe nuk njoh’, me shikojn’,
zera, degjoj’, me kerkojn’,
kthehu ne te duam, nuk esht’ von’.


Më Shumë Këngë Nga Donjeta Krasniqi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet