Dorina Leka
Dorina Leka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali

Biografia

BIOGRAFIA: Dorina Leka është një këngëtare e njohur. Eshte vajza e kantautorit të njohur shqiptar Gjergj Leka. Eshte rritur ne Itali dhe eshte bere e famshme fale programit "X Factor Italia ku arriti ta vazhdonte garen deri shume afer finales. Eshtë dashur që ajo të vinte në “X Factor Albania” që të performojë në gjuhën shqipe. Kjo është Dorina Leka, e cila ka qenë e ftuar speciale në “X Factor Albania” dhe më në fund pas performancës me prezantuesen Alketa Vejsiu, ka kënduar si një Vace Zela e ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0