TEKSTESHQIP

Doza
Ruleta
Lyrics

Me ler te flas per ato qe pash
asgje me shume asgje me pak
eshte rruge e gjate
pengesa plote dhimbje dhe lot
po sje i forte nuk ia del dot
per parate ne kasaforte
gryken ne kok ne kete bote
kshu eshte bere sot
ske besim te asnjeri
vllezer krijuan hasmeri
tragjedi te shikosh njerez
te vrihen per euro dhe fuqi
ose emer
sthon kot qe lufta me e madhe ne bote
u be per femer o zot merrem
com atje ku ka ndihme pa interes
do vij pa ftese thjesht qe te shpetoj nga ky stres
mezi po pres se me ne fund
kuptova dhe do jesh
cado qe kerkon me forcen tende do ta gjesh
ne rrugen tende hec mos ndalo
fatin tend ti e krijon
rrugen tende ti e shtron
ne qofte se goditja te rrezon
cohesh prap edhe lufton jeta vazhdon
se me ne fund jetojme per veten tone

Eshte mikrofoni lagjes
Jam si jam per veten time plako
Bota rrotullohet si ruleta
edhe fitojne pak veta (x2)

Prandaj un ulem shkruaj
nje rap per lagjen time
dhurat nga zemra ime
per cunat qe u kapen ne levizje me ngarkime
per ata qe u rriten pa familje
per ata qe beren milje per nje zgjidhje
kujt i hyn vetja ne qejf eshte kurve dhe jo burr
qe mos ta harrosh ti kurre
andy e shkruajti ne mure
jam un ai qe akoma shkruan
eshte doza mc per ata qe kan harruar
teksti im nuk ka cmim sme beni dot buikotazh
jam underground si Rugged Man
oldschool si Vinnie Paz
si Wu Tang hardcore
si Big Pun raw shqet
rrugac si MobB Deep
si 2Die4 shkruaj cdo dit
i revoltuar si g bani
i fiksuar si aro
inteligjent si Andy V
i rrahur nga jeta si blero
zemerbardhe si P.K.
i singert si Tani V
mbase sjam asgje nga kta
po kta jan idhujt e mi

Eshte mikrofoni lagjes
Jam si jam per veten time plako
Bota rrotullohet si ruleta
edhe fitojne pak veta (x2)

DËRGOI: