TEKSTESHQIP

Doza
Mami & Babi II
Lyrics

O ZOT... DUA TE RREFEJ 2 FJALE
JAM 45 VJEC...
I MARTUAR...
ME NJE FEMIJ...
JAM INXHINJER NDERTIMI NE NJE KOMPANI PRESTIGJOZE
NE TIRANE...
BASHKSHORJTJA IME NUK PUNON DHE 1000 MENYRA QE TE GRINDEMI PER DITE!
DJALI IM ESHTE ZERO NE SHKOLLE SHE KOHET E FUNDIT RRI VETEM RRUGEVE...
NJE ZOT E DI SE CFAR BEN...
UNE PUNOJ 14 ORE NE DITE PAGUAJ TE GJITHA TAKSAT KUJDESEM PER FAMILJEN TIME POR PRAP NUK MJAFTON...
PO CA? MOS DUHET TE JAP DHE SHPIRTIN?
JAM LODHUR...
SERIOZISHT...
JAM LODHUR...
AMIN!

Gati 20 vjet martes
jam keputur ne pune
mblidh lek per pushime!
ku do dalim kte te shtune?

Detyrohem te laje rroba
te laje pjata e te nej gjelle
deturohem te shkoj nga
vjerri dhe nga vjerra cdo te djele!

Une si jepja hic makines
tani jam ber shofer!
ose me sakt..Taxi!
Zemrt ku je? hajde me merr

Mire te gjitha kto
hallall i ka se e kam grua
po avash dreqi ta haje
as njeri nuk mendon per mua?

Qe jam cdo dite ne maj te
hekurave as me djalin skam
kohe te rri
e le ne gjum kur dal nga
shpia e n'gjum e gjej kur vi
ne shpi!

Ishte sezon Flluksi
nga puna me kishin
lajmeruar
5 dite jasht shtetit
me nje klient te huaj!

Zemer mirupafshim
u nisa mbare e shtrruar
kur shof ne e-mail
puna ishte anulluar!!!

Ajo nuk dinte gje
thash :ja ku eshte rasti
shoku!
i fus nje t'fikur
dhe nisem direkt nga blloku!

Ref.X2

Mami nuk e dinte
po Babi nuk po flinte
me i qet!
me i qet!
I kish ardh
ne maj te hundes
edhe donte
qe t'ja mbathte sa me
shpejt
sa me shpejt!sa me shpejt

Eshte nate e bukur
Hene e plot,me adrenalin
ndaloj e mbush makinen
full me benzin!

Parkohem pak te Loli
aty te gjith me din
i kpus nje Jack me akull
sa te futem pak ne klim!

Gocat qe punojn P.r
me qerasin shots tequila
aty ne nje moment
mu duk vetja si Gotzila!

Filloj kercej per vete
kur nje bjonde m'vjen per
krahe
mezi po pres momentin
qe t'afrohen edhe ca!

Hap Shampanjen!!!
iku rroga!!!
ska problem nje jet kemi
ajo me thot me stil :
Zmr? ku do vemi?

Si Dritan Hoxha
i thuej te gjith rekordet!
Pak sa me preku u bera
qull dhe u turperova!!

Ndodhi nga qe kisha
ca muaj pa bere prova!
kshu qe hapi telefonin
bente zappinh n instagram

dhe Shof nusen time
foto me nje tjeter prane!
Ndalj me nje here makinen
asaj i plasi koka n'xham!

E le bjonden n'mes
te rruges
dhe nisem per ne shpi!
nuk mbahesha bertisja :
DO E VRAS
ME DUART E MI!

Futem ne shtepi pash djali
po flinte gjume por lart
nga dhoma e gjumit po degjohej
si shum zhurm!

ahhhh ahhahha aahhhahhah
...
HA MOJ TE Q...

Shtyj deren si Stalone
dhe e shoh si kos mbi trangull
kishin marr dhe vaselin edhe
shampanj brenda ne hakull!

Ajo cohet dhe me thot :
Zemer s eshte ajo qe duket!!
Mojj mua plaku me ka then po
su lag asgje nuk futet!

me takon si burri i shpis
ti jap zgjidhje hallit!
Marr vrulle edhe i kepus i
mu ne lulu t'ballit!

Nje pellem me kthes
gruass time nderkohe qe e
shaj nga robt e shpis!
Ajo shante dhe uleriste
ati i del gjaku pizg!

Te solla ne Tirane
se do ishe akoma ne ate fshat!
Si e ka emrin? e harroj?
se nuk eshte as ne harte!

OK! boll me kaq!
ska nevoj me per sqarime
merr bandillin edhe dilni jasht
TANI NGA SHPIA IME!

Ref.X2

Babi nuk e dinte por
Mami nuk po flinte
Ne dhome vet!
ne dhom vet!
Gjersa e pa me syt e vet
dhe iku truri ne ate
moment!
Ne ate moment!
ne ate moment!

Tani ka gjake mbi perde
ka gjake dhe mbi tapet
se aty ku jan 2 veta
nuk ka vende per te trer!

Jasht! Jasht!
Jashte thash
dile
Jasht!

O Babi.. ca po ndodh?

Futu brenda ne dhome shpejt!
Mos dile me!!

DËRGOI: