TEKSTESHQIP

Doza
Teσla
Lyrics

Po si "zeus" nga kto re
Leshoj vargje si rufe

Manifestohet cdo ide
Te mahnis si orkide

Zbres nga qelli
Me "fines"
Si dragua japonez

Un dhe muzika bashjetojm
Si 2 krijesa "siames" (siamese)

Liricizem brutal
Gjysem luftetar gjysem mistik
Si templar Ne syte e kishes : heretik
Fjalet si thike

Ta pres gjuhen Te ciliroj tash Nga pushteti
Te kryqezoj Kokposhte Sikur te ishe shen pjetri

I pavdekshem si rasputin
Numri i fatit : 666
Jam me adolfin n'argjentin
Tu pa netflix

Ju flas nga froni i ngrire
Me telepati si mbreti lich
Ardhja ime ne kete toke Ishte nje "glitch"

Emri im perhap terror
Kur e kerkon ne google Te nxjerr 404 error
Per 1 ore te vjen c.i.a ne banese Per pyetsor

nese je degjuesi im Dije se je nen vezhgim
Se po kerkon lirin

Dun me m'vra fansat
Sikur (john lenson)
Dun me m'vra masonet
Si te jem michael jackson

Dun me mi plas trut si t'jem kennedy
Por do jetoj pergjithmone
Si freddie mercury

Dun me m'cen suru
Si david incke njesoj
Sepse te gjith sekretet
Po ja u ekspozoj

Po skan teknologjin e duhur Per me m'vra
Jam 1.000 vite para Thirrem "tesla"

Si merlini dhash gjithcka per mu bo mjeshter magjie
Si odini kam sakrifikuar syrin per dije
Ne trupin tim ndezen 7 pika energjie
E transmutova veten po si mjeshter alkimie

Tetrahidran ne torus Perfeksion gjometrik
Universi infinit pertej nivelit atomik
Ky ralitet fizik eshte nje iluzion optik
Jena qenie eteriale ne nje udhetim kozmik

Jam gati qe te vdes per here te fundit
Dhe te kthehem te burimi Se i mora krejt mesimet U arrit qellimi

Gjarpi i kundalinit, arriti tek kurora Dhe ja nisi prej fillimit
U bashkova me gjithesin Ndermjet meditimit

Si siddhartha gautama thyeva ciklin e rrimisherimit
Misterioz si guri i zi qe ra prej qellit ne "meke"

Ndeza 1 qiri tek varri i jezus krishtit ne tibet
Se pse

DËRGOI: