Më mbaj mend (për 1 muaj)


Majk - Dynja

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dynja".
3. Video është e këngës "Dynja", por nuk këndohet nga Majk.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Majk - Dynja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30

Teksti:

Majk

Produksioni:

RZON

Komente

1 🔥

11/05/2020

2020-05-11T15:00:19+00:00O zot nimom ti
Dynja Dynja
Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
O qka po ndodh
Nuk e diii... 3X

Nuk po du me tingllu filozof
veq po foli qa po ndjej
e prej syve qa po shoh
shum njerz en ket bot
po mungon njerzimi en to
T'lumtur n'instagram
N'realitet a thu a jon?
Kallxom parja o permi
Moralin e karakterin
E kur vjen puna te interesi
Shendrrohen edhe en kafsh
Qe gjethqka para vetes shkelin
N'realitet kafsha ma e madhe koka njeri
A kena deviju krejt
A kena harru mu dasht tu urrejt
Po munona me pru pak dashni Permes vargjve
Jom kunder dhunes edhe pro paqes
Kunder ndertime e pro parqeve
Po politikant bojn gjethqka per interesa personale
E fmive jau mysin ardhmerin
Jetoj n'demokraci po pak e nij lirin
E syni i njerit interesant nuk din me u ngi
Deri sa te tepron e ti then krejt kufit
E prej zotit masanej vjen ni sinjal
Qe duhet me nejt ma shum pertoke edhe ma normal
I varfun i pasur para zooti barabart
I bardh e i zi para zotit barabart
E perveq zotit kerkush tjeter jo nuk osht nalt
O zot em fal
Kthena en rrug se kena hup en mal

Dynja Dynja
Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
O qka po ndodh
Nuk e diii... 3X

N'ftyra te secilit
O ka vrehet deshprimi
Ni ndjenj qe zogjve
moti ju ka ik kendimi
Ni ndjenj qe trendafilave
spo jau nin mo eren
Njerzit ja kan hup kuptimin jetes
A thu kjo bot
osht ka shkon drejt fundit
A osht veq ni onderr e keqe
qe mu ma prish gjumin
Une jom zoni i atyne
Qe i ka kap heshtja
Zoni i atyne
qe ju ka ik buzeqeshja
Jon dorzu per momenitn
po sju ka dek shpresa
Se besom kur thom n'jet
Kurr nuk osht von per kthesa
Hala e shoh driten
Ne fund te tunelit
Edhe pse hapat i pa sigurt
I qes n'pik t'territ
mundona me pa bardh
edhe kur jeta m’servon zi
Edhe kur ka urrejtje
Munona me dhon dashni
O zot nimom
Shpresoj ky shi ni dit kalon

Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
Qka po ndodh nket
Dynja Dynja
O qka po ndodh
Nuk e diii... 3X


Ky tekst u dërgua nga Loshja GesiKartolina (3)

19
9
26

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Majk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet