TEKSTESHQIP

Dren Abazi & Zig Zag Orchestra
Jorgjica
Lyrics

2x
kur te pashe
jorgjica, jorgjica moj
zemren ty ta dhash
2x
thone bota je i marre
jorgjica jorgjica
une per ty do te shuaj zjarre
jorgjica jorgjica

lla lla llaj llaj lla lla llaj
2x
do ta pi
o rakine, rakine moj
qe ta shuaj dhembshurine
2x
do ta bej goten therrime
jorgjica jorgjica
se kjo dogji zemren time
jorgjica jorgjica

lla lla llaj llaj lla lla llaj
INFO
Ky projekt u përcoll tek shikuesit i realizuar në prizmin vizual me anë të një klipi muzikor, produksionin e të cilit e krijoi Ajo Pictures. Ky videoklip u publikua më 29 Qershor 2009. Melodia dhe teksti u mor përsipër nga Petro Papakristo, teksa autor i orkestrimit është Dren Abazi.