Më mbaj mend (për 1 muaj)


Drita Ukaj - Hajde Sonte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Sonte".
3. Video është e këngës "Hajde Sonte", por nuk këndohet nga Drita Ukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Drita Ukaj - Hajde Sonte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Muzika & Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Teksti:

Filloreta Raçi (Fifi)

Komente

Asnjë Koment

06/07/2018

2018-07-06T05:23:56+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Sonte" kënduar nga Drita Ukaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ingrit Gjoni - Hajde Sonte

Se kaçurelat... kaçurelat
çuno shume ti mi do o o o
Me stilin tend djal' s'me mbushet mendja
E dhjeta here te them Jo o o o
per buzt e mia te iku mendja
Por sdo ti kesh ti ato o o o
Kur eci ruges
Te dridhet zemra
Iiingriti ty jo s'te do

REF:
Hajde hajde goce çka po tutesh
Hajde sonte neser do te lutesh
hajde hajde le ta tundim venin
hajde sonte tjetra ta ze venin

Hajde hajde goce çka po tutesh
Hajde sonte neser do te lutesh
hajde hajde le tundim venin
hajde sonte tjetra ta ze venin

Se kaçurelat, kaçurelat
çuno shume ti mi do
Me stilin tend djale s'me mbushet mendja
E dhjeta here te them Jo
per buzt' e mia ty te iku mendja
Por sdo ti kesh ti ato
Kur eci rruges
Te dridhet zemra
Ingriti ty jo s'te do

REF:
Hajde hajde goce çka po tutesh
Hajde sonte neser do te lutesh
hajde hajde le ta tundim venin
hajde sonte tjetra ta ze venin

Hajde hajde goce çka po tutesh
Hajde sonte neser do te lutesh
hajde hajde le ta tundim venin
hajde sonte tjetra ta ze venin

Hajde hajde goce çka po tutesh
hajde hajde le tundim venin

Hajde hajde goce çka po tutesh
Hajde sonte neser do te lutesh
hajde hajde le ta tundim venin
hajde sonte tjetra ta ze venin

Backy - Hajde Sonte

Exceed.

hehe BacKy Exceed
Hajde sonte Baby

BacKy .. Leeet's Goo

Rap.. BacKy..

Hajde baby qu se me ty du me vaLLzu//
sonte nata osht e jon e skena me pushu//
ta kaLLi me qibrit nisja beLin me Livrit//
u bOna krejt high tu cheLLit e tu smokit//

hajde futja votkes ti vjen era tokes//
zemer mos u tut se si erdh fundi botes//
meno per ket nat e meno veq per mu//
tdu baby tdu ket nat sduhet me haru//

Baby qu kce nije veten ma shLir//
jom magnet per ty e tkom Lidh me zinxhir//
ta boj tym rethinen ta ndryshoj edhe kLimen//
dridhe thoben zemer se un pershtatna me stinen//

ajde ajde zemer se spo permeni emer//
ri afer meje ama sdu met bo femer//
ti je per 1 nat shkurt per 1 sahat//
baby ajt se ika besom qe nuk kam vakt//

Ref.. BacKy..

Hajde sonte.. na po festojna
sonte nata.. osht krejt n'duart tona
ska me pushu.. ska hiq mu naL
per Ket sen.. ne jena n'vend t'par

Rap.. Exceed..

Auuuuu Exceedi qe tash pe bon 1 hit//
normaL qe deL hit se me BacKy'n o feat (fit) //
n'cLub jena dit per dit e n'qytet daLmi mu shetit//
ky hit deL prej meje e ti sduhesh mu habit//

cdo femer qe o n'cLub muj me bo per veti//
mu sen em rxon edhe mu qu krejt miLeti//
kshyre kush o knej kshyre kush po knon//
veti shoqet e tua se veq mu pom Lakmojn//

vendi sot u kaLL se jemi abnormaL//
sknojm taLLava po knojm komerciaL//
qoj durt naLt nese ti je me mu//
bertitni krejt Exceed se respect ka me ju qu//

po shihet shum mir se knej jemi n'vend t'par//
krejt qohen n'kam kur Exceedi vjen tu ardh//
sjom vip (vi aj pi) po sene treje po bij//
100 vjet me jetu kur ti smunesh mem mri//

Ref.. BacKy..

Hajde sonte.. na po festojna
sonte nata.. osht krejt n'duart tona
ska me pushu.. ska hiq mu naL
per Ket sen.. ne jena n'vend t'par

Street Boys Onv - Hajde Sonte

ref 2*
(MERY)
hajde sonte ti n'ket nat
te kercejm me duart
n'prezantim un po te ftoj
se per ty gjithcka e boj

(BESI)
hajde ku je po t'pres
eja per ty po vdes
dridhe se kshtu m'pelqen
per ty e boj cdo sen

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Drita Ukaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë