Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dryton Deqanasi - Orginal (Feat. Milot)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


......................
Ta jeyy jeyy VENAT E BASHKUME
Jeyy MILOT
......................

......................
Ej ma SHQIPE PRE$INI hajt falmu mu qit vers se
Mi s'qaru do sene qe n'dodhen se
Qysh e vjedh aj kangen qysh po fryhet ninternet
E kap e ma hek zonin menojn gjinja qe e ka bo vet
E kuku qat gjet o pidh me dy ftyra
E ku del tash posht pse nuk dole te dera
Ti e kallxove veten e pan ton qe ski koqe
Ki jetu n'shpin teme e tash e mas jeton me shoqe
Se je qasi ftyre bash qasi ftyre e prisht
Ti je 30 killa njeri me 1 shpull turrxoj lirisht
E di qe ma ki inati e munohesh dyqysh me ma ngul
Po hajt hekma at zo qitu n'kar me mu ngul
N'doshta s'fpl hiq per mu sum pranon as pak
Veq del nojher jasht t'kapi trrehi per marak
E qishtu ti shoki kejt TBA e ki rrejt
Ti e di qa ki plan mu kon album TBA
......................

......................
Kuku per ata qe qitu ke pjesa jeme
E ti pse ma kpute zonin zemra ty pot dhem
E kuku per ata ja hupa drejtimin
U pa gjdo ambient DEQANASI ja qiti timin
DEQANASI e dha betimin me kon TBA
Pidhit ju mshel goja tash ti n'gom mu knej
Se shum mir e din ti kush osht DEQANASI
Me kon rrin e me kon sillna n'zemer ty t'plasi
Bash pi permasi kur um she ti po tutesh
E lo mo para vjen 2 guj um lutesh
Po veq e kom dit kshtu vjen afati
D'gatshem me shkrep refall si aftomati
SI ME " 7 MARS " KUSH E LLAKI KEJT E DINI
Aj kallxomni tash se qa karin tem kini
BLOODY ALBOZ na nuk lujna lojna
Ti dhe DRYTONI e din se gjdo vend pesh e qojna
......................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendDryton Deqanasi
Featuring: Milot
Publikimi: 01/12/2009


Dryton Deqanasi - Orginal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Orginal".
3. Video është e këngës "Orginal", por nuk këndohet nga Dryton Deqanasi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dryton Deqanasi:


Komente 0