Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dule Malindi - Demir Zyko Demir Kenga Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  44

Mbece more shoke mbece more pertej jush ures te cabese ore edhe mbece mo mbece ore shoke mbec e ojoi o pertej o ures te cabese

Epo kur xha Demi rri kendonte ndalej dielli ta degjonte gjithe natyra frymen mbante dhe guri nga malli qante (2x)

Refreni: gjithmone ka lindur Skrapari burra qe si ben me nena por gjithmone do jete I pari Demir zyko Demir kenga dy male qe koha nxorri Demir zyko dhe Tomorri njeri mal per perendin tjetri mal per melodin

Epo kenga jone toskerishte kuroren per te ty e kishte legjende e kenge mbete te kish populli per vete (2x)

Refreni: gjithmone ka lindur Skrapari burra qe si ben me nena por gjithmone do jete I pari Demir zyko Demir kenga dy male qe koha nxorri Demir zyko dhe Tomorri njeri mal per perendin tjetri mal per melodin

Flake e pashuar e zjarrit ze I ralle I histories krenaria e Skraparit dhe e gjithe Shqiperise (2x)

Refreni: gjithmone ka lindur Skrapari burra qe si ben me nena por gjithmone do jete I pari Demir zyko Demir kenga dy male qe koha nxorri Demir zyko dhe Tomorri njeri mal per perendin tjetri mal per melodin

Refreni: gjithmone ka lindur Skrapari burra qe si ben me nena por gjithmone do jete I pari Demir zyko Demir kenga dy male qe koha nxorri Demir zyko dhe Tomorri njeri mal per perendin tjetri mal per melodin


Ky tekst u dërgua nga  stiviiliasDule Malindi
Publikimi: 30/10/2013
Video Produksioni: Shqipja Master


Dule Malindi - Demir Zyko Demir Kenga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Demir Zyko Demir Kenga".
3. Video është e këngës "Demir Zyko Demir Kenga", por nuk këndohet nga Dule Malindi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dule Malindi:


Komente 0