Më mbaj mend (për 1 muaj)

Duli - Kush Ështe Në Kurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  27

I

Sa herë kam nji fjalë
edhe muhabet
se gurri i rand
peshon ne ven t'vet
Thojsha lumi ai
që asht në mergim
kurrë së m'ka shku mendja
se jam kam gabim

Refreni...

Kush asht në gurbet
at ujë kush e pinë
kishe t'baj pak pare
zor meu kthye n'shpi
Mundin dhe takatin(fuqin)
i kam lan n'vend t'huj
tash jam kthy te shpija
po s'pi vyj kerkuj

II

Nji muje në vendlindje
veç sa ni sahat
koka shkru mu knaq
mos mu ba rahat
Gyrbeti ish kan
vend me bae seri
me ti prishun nervat
e me t`ba gjysë njeri

Ref...

Kush asht në gurbet
at ujë kush e pinë... 2x


Ky tekst u dërgua nga Bujo recordsDuli
Publikimi: 01/12/2004


Duli - Kush Ështe Në Kurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Ështe Në Kurbet".
3. Video është e këngës "Kush Ështe Në Kurbet", por nuk këndohet nga Duli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Duli:


Komente 0