Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ed'g - Kujtimet (Feat. Gooldman & E-King)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


yeah e-king ed'g gooldman prezantojn
edhe sot i merzitshem i kam syt me lot
ju lutem zotit te me jep edhe pak forc
ti kujtojm deshmort e zhurit
si sot e per qdo mot
um pikon loti n'faqe e terqetht um qohen
e kthej kryt ka qielli bertas o zot nimom
em shoqron vetem dielli derisa t'perendon
kur i shoh fotografit thom pse sjeni me mu
per ket dit qe luftut bashk kemi me festu
po lotet e familjes lotet e shoqnis
nuk po ndalohen dhimbjet ato veq po shtohen
zemrat tona po digjen e po shkrumohen
special per balada tu shkru um nxen nata
n'mendime pa ju fatkeqsi shum t'gata
shum sene t'paqarta e shum armata
mezi po pres me kalu edhe kjo nata
neper ment e mija po m'kujtohen demostrata

ju jeni me ne e na jemi me ju
ju jeni n'zemer qe kurr skam me ju harru
gjithmon jemi bashk dhe bashk do mbesim
jetojm me do kujtime bashk derisa t'vdesim

Pi menoj do t'kalume do sene t'perjetume
do sene i kam t'shkrun do jan t'pa zbulume
s'pi loo si t'harrume si shpesh pom kujtohen
se 1 her ne jet prej ksaj bote po largohet
ala tu pi raaki ala syt me lot
aala tu menu per ty aala tu uu lut n'zot
po fryn 1 ere e leht amo jo si dikur
dashnin per ju sun pe harrooj kurr
me kon dut mu mburr kush po mburret me mu
i analizova do sene prap zemra pom dhem
kujtimet qe i pata zemra mi run me ni ven
prap po rri n'mendime mendoj veq per ju
qdo njeri i familjes ton po vajton bashk me mu
pse nuk jeni ketu bashk me festu
pavarsin qe me gjakun tuaj e kemi fitu
lavdi kret deshmorve qe nuk jan ketuuu

ju jeni me ne e na jemi me ju
ju jeni n'zemer qe kurr skam me ju harru
gjithmon jemi bashk dhe bashk do mbesim
jetojm me do kujtime bashk derisa t'vdesim


Ky tekst u dërgua nga  adoleshent


Nuk kemi video për këtë këngë.


ED'G
Featuring: Gooldman
Publikimi: 03/04/2010


Ed'g - Kujtimet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet".
3. Video është e këngës "Kujtimet", por nuk këndohet nga Ed'g.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga ED'G:


Komente 0