Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edi King - Mengjesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mëngjesi i ftoht, ora gati katër,
gjelat thrrasin ditën, unë e urrej natën, unë e urrej natën
Tingujt e qetë në radion e vjetër
Shishet e zbrazta dhe asgjë tjetër
Pse nuk e di, më le vetëm ti, fryt i dashurisë me mua qanë tani

Refreni
Ti je në çdo ëndërr time por shumë larg e jetës sime, sime je
Ti je çdo herë n'mendjen time, por je vetëm në kujtime
Këto fjalë që unë i them, janë fjalë të zemrës sime, zemrës mjerë
Ti gjithmonë do të jetosh në këtë këngën time.

Solo

Refreni
Këto fjalë që unë i them, janë fjalë të zemrës sime, zemrës mjerë
Ti gjithmonë do të jetosh në këtë këngën time.


Ky tekst u dërgua nga Gent GoraniEdi King
Publikimi: 23/10/2011
Teksti: Mithat Sadiku
Muzika: Gezim Hasku


Edi King - Mengjesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mengjesi".
3. Video është e këngës "Mengjesi", por nuk këndohet nga Edi King.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edi King:


Komente 0