TEKSTESHQIP

Tomi Filipi & Etmond Cibaku
Malli I Tokes
Lyrics

Ikem njerezit lame atje
Enderrat tona mbi nje leter
Fluturuam neper re
Ikem larg ne nje bote tjeter

Sonte dua ne kujtime
Te harrohem te humbas
Te shikoj si jeta ime
Gjysma gjysma mbeti pas

Aaa...
Ne shpirt atdhe te kam
La lala lala lala
Nje pjese e jotja jam

Chorus

Larg te kam o toka ime
Ti je pjese e trupit tim
Loti im ne kersherime
Ne dhimbje dhe ne gezim

Verse 2

Je tek une cdo cast ne zgjim
Eren tende ndjej afruar
Me mbeshtjell si perqafim
Nje toke, nje mall i paharruar

Te kerkova ne kujtime
Per ty enderrat me rendojne
Himn i krenarise do mbetesh
Ti e shtrenjta toka jone

Aaa...
Ne shpirt atdhe te kam
La lala lala lala
Nje pjese e jotja jam