Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Llalloshi - Djali I Kosoves Trime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Do't Këndoj Për Një Djal Për Një Djal Nga Kosova
Se Ate Në Këtë Jetë Në Këtë Jetë Dashurova.

Kishte Syrin Si Ulliri
Kishte Trupin Si Galliri
Djal Bujar
Oh Zemër Trimi

Gjith Mi Fliste Fjalt E ëmbëla
O Sa Shumë Mi Kishte ëndja
Veq Tek Ai O Më Rrinte Mendja.

Kishte Syrin Si Ulliri
Kishte Trupin Si Galliri
Djal Bujar
Oh Zemër Trimi

Gjith Mi Fliste Fjalt E ëmbëla
O Sa Shumë Mi Kishte ëndja
Veq Tek Ai O Më Rrinte Mendja.

Këndo Përseri Zemër Shkreta
Fjalet E Mia Nuk Tu Duken Të Vërteta
Zemëra Mu Plagos Qe Kur U Ndam Me Ty Dhe Më Duket Se Gjallë Në Dhe Do Të Hi.
Shpirtin Ma Mbushe Plot Me Hidherime
Dhe Kështu Mu Prish Kjo Jeta Ime.
Dot Këthehem Një Ditë Përseri Dhe Do Të Gëzohemi Në Ardhmëri.

Por Një Ditë Mori Rrugë
Kaloj Fusha, Kaloj Male

Iku Larg Ky Martir I Tokës Ime Plot Me Halle

Prap E Don Kjo Zemëra Ime
Djalin E Kosoves Trime
Mbushur Plot O Me Hidhërime.

Gjith Mi Fliste Fjalt E ëmbëla
Oh Sa Shumë Mi Kishte ëndja
Veq Tek Ai O Më Rrinte Mendja

Prap E Don Kjo Zemëra Ime
Djalin E Kosoves Trime
Mbushur Plot O Me Hidhërime

Gjith Mi Fliste Fjalt E ëmbëla
Oh Sa Shumë Mi Kishte ëndja
Veq Tek Ai O Më Rrinte Mendja


Edona Llalloshi - Djali I Kosoves Trime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali I Kosoves Trime".
3. Video është e këngës "Djali I Kosoves Trime", por nuk këndohet nga Edona Llalloshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:


Komente 0