TEKSTESHQIP

Egla Shkurti
Sa Premtime
Lyrics

Qielli vjeshtes, pikon yje
Ate mbremje sjell ndermend
U largove, si nje hije
Ikja jote nuk me tremb

Sme kerkove, as te falur
Ndonese une te kam harruar
Pse ta fsheh, une te kam dashur
Dhe per ty nuk jam penduar

Sa premtime, enderrime
Sa deshira me pasion
Iken larg prej zemres time
Asnje tjeter si beson
INFO
Komponimi dhe arranzhimi është shkruar nga Edmond Zhulali, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Agim Doçi.