Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ejona Elezi - Sa Me Mungon  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

27/05/2009

2009-05-27T14:11:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sa Me Mungon" kënduar nga Ejona Elezi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ejona Elezi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Flamur Terziu - Sa Me Mungon

Lotet me vershojn nga syte e mi
Nuk po mundem me i nda
Kjo gote po me ben shoqeri
Se ti ike pa asnje fjal

Lotet me vershojn nga syte e mi
Afer ste kam me siper her
Vetem dhimbje me ke lan ti
Them a do te shoh dhe njeher

[Ref : x2 ]
Pa ty aspak se kam leht
Vetem ty te kisha ne kete jete
Zemra prap po te kerkon
ahh sa me mungon .

Nuk po mundem ta kuptoj
Vetem kjo gote po me bind
Kete dhimbje e meritoj
Kjo vetmi ne zemer pse po me lind

Nuk po mundem ta kuptoj
Sa me mungon perqafimi yt
Kete ndarje nuk e pranoj
Qfar te bera qe me vrave ne shpirt

[Ref : x2 ]
Pa ty aspak se kam leht
Vetem ty te kisha ne kete jete
Zemra prap po te kerkon
ahh sa me mungon .

Avni Mehmeti - Sa Me Mungon

dikur dhoma ishte e mbushur
perplot me dashuri,
tani mbeta un me vuajtjen
dhe kujtimet per ne dy.

ti ku ndodhesh n'keto momente
me ke je, a me kujton ???
une mbeta ai i njejti
qe per ty ende jeton.

(ref)
e di se kam gabuar,
tani e di sa me mungon,
kuptova qfar kam humbur,
po me duket u be vone.

te pergjeroj te me kuptosh
kete dhimbje ta ndalosh
se gjithmon mund te gabon
ai qe vertet.. dashuron.

edhe sot jetoj me shpresen,
se ndoshta prap do te takoj
para meje te qendrosh
e une fort te t'perqafoj

me shikim do te rrefej
se ne zemer ende te ndjej
do te them se vdes per ty
te lutem, falme mua ti...

(ref)
e di se kam gabuar,
tani e di sa me mungon,
kuptova qfar kam humbur,
po me duket u be vone.

te pergjeroj te me kuptosh
kete dhimbje ta ndalosh
se gjithmon mund te gabon
ai qe vertet.. dashuron.
Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet