A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jorgo Papingji

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Age:
  • 77
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Jorgo Papingji is a very famous songwriter. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Enis Mullaj

Kujtim Laro

Ferdinand Deda

Aldo Shllaku

Prenk Jakova

Gent Myftaraj

Pjetër Gaci

Aleksandër Lalo

Nikolla Zoraqi

Palokë Kurti


Tags: Jorgo Papingji

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019