Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eli Fara - Sonata Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  90Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...

Vajzën që e donte, sa donte jetën
e braktisi sonte dhe e la vetëm
ëndrra që përkuli sa shpejt u shua,
errësirës fundi...
iku dhe e laa...

Ndoshta rri e fshehur,diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
djalin që e kerkon

Kushedi ku dehet, a perqafohet
apo do të kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzën e kërkoi...

lalalalalalalalal.
Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
dajlin që e kerkon

lalalalalalalalal

Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...


Ky tekst u dërgua nga FestbardhaEli Fara
Publikimi: 01/12/2003
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Eli Fara - Sonata
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sonata".
3. Video është e këngës "Sonata", por nuk këndohet nga Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

30

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eli Fara:


Komente 2