Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  186
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Elita 5 është një grup artistësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Elita 5 është grup muzikor i zhanrit të muzikës rrok. Grupi është krijuar në vitin 1987. Pjesëtarët e grupit ELITA 5 janë: Arif Ziberi (vokal), Besim Ibraimi (bateri), Mevaip Mustafi (sol kitare), Agron Idrizi (bass kitare), Valon Gashi (lead kitare) dhe Nexhat Mujovi Wirusi (sintetizator). Në vitin 1990, Elita 5 publikojnë albumin "Elita 5 R*c". Në vitin 1992, Elita 5 publikojnë albumin "Nuk Jam Alkapone". Në vitin 1994, Elita 5 publiko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Kanali

Youtube

Komente

11 🔥Mohikani I Fundit (2014)

The Best Of (2005)

Bardh E Zi (2004)

Only For You (Vetëm Për Ju) (2001)

Live (2000)

Hitet E Elita 5 (1998)

Si Merlin Monro (1997)

Fol, Vetem Fol (1994)

Nuk Jam Alkapone (1992)

Elita 5 R*c (1990)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (15)

10
13
11
4
6
8
4
6
2
4
5
29
1
4
9

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Etnon

NRG Band

Tingulli 3nt

Skillz

T.B.A.

Ilirët

O.T.R.

Babastars

Tags: Elita 5, Elita5


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet