Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Dua Te Vdes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29Dua të vdes
Deri sa jam i ri
Ndoshta kur do të dëgjosh
Do të qash dhe ti
(2 here)

(refren)
Por dije se kam vdekë
Dhe zemra mu bo hi
Dhe s'mendoj
Më për ty

Ndoshta do të gëzohesh
Se nga une do të lirohesh
Ndoshta do të qahesh
Se nga une do të ndahesh
(2 here)


Ky tekst u dërgua nga Mine-em


Akordet:

Am
Dua të vdes
C
Dhe pse jam i ri
Dm———–F
Ndoshta kur do të dëgjosh
G————–Am
Do të qash dhe ti

Refren:
C—————Dm
Por dije se kam vdek’
——F—G—–Am
Dhe zemra mu bo hi
(G)-C——Dm
Dhe s’mendoj
F—G–Am
Më për ty

Am
Ndoshta do të gëzohesh
C
Se nga unë do të lirohesh
Dm————-F
Ndoshta do të qash
G—————–Am
Se nga unë do te ndaheshElita 5
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/1992


Elita 5 - Dua Te Vdes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Te Vdes".
3. Video është e këngës "Dua Te Vdes", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0