Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Romeo Dhe Xhulieta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

Gënjen historia
Gjithmonë veç gënjen,
Romeon e Xhulietën
Heronj kur i nxjerr...
Romeo kur vdiq,
Xhulieta s’vrau veten,
por u nis gjithë qejf
që t’a gjejë një tjetër...

Koha është teatër,
njerëzit janë aktorë,
Zoti cakton rolet,
dreqi regjisorë...

Më në fund jam lodhur
Nga kjo botë e vjetër,
ku përveç gënjeshtrës,
asgjë nuk ka tjetër.

Vetëm errësira,
botën e sundon,
kush mendon ndryshe,
veten e mashtron!...
Elita 5
Publikimi: 01/12/1997


Elita 5 - Romeo Dhe Xhulieta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Romeo Dhe Xhulieta".
3. Video është e këngës "Romeo Dhe Xhulieta", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0