Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Vjedhesi I Endrrave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ti je endrra ime e vjeter
une model per dashurine
heshtje botes neper shekuj
perbi dhimbjet tona rine(2here)

Endrren une e vjodha
qe ta kem per vete
ne muzg te nje vere
qe se fshin harimi
do ta vare nu murr
si pikture moderne
serish do te kthehem
tia nis nga fillimi (ref 1 her)

Ne udhekryq te harruar
jane ishujt e vetmis
sfidon veren e kesaj bote
kenga ime e dashurise(2 here)

Endrren une e vjodha
qe ta kem per vete
ne muzg te nje vere
qe se fshin harimi
do ta vare nu murr
si pikture moderne
serish do te kthehem
tia nis nga fillimi (ref 1 her)

Ky tekst u dërgua nga  atdheuPublikimi: 01/12/1998


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Vjedhesi I Endrrave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjedhesi I Endrrave".
3. Video është e këngës "Vjedhesi I Endrrave", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.