Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Shqip Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqip" kënduar nga Elita 5.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mira Janji. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Në gurbet rrugën siq e morra ,
Anë e mbanë botën e kalova ,
Shetita Europe edhe Amerikë ,
Dashurinë e ruejta veq për ty moj qikë ,

Me krahë të shqiponjës unë do t'shkojë n'Kosovë ,
E ta marrë atë djalin shqipen që e fol ,
N'doshta shkojë ne Shkup apo në Shqipri ,
Që ta gjej për veten unë atë dashuri ,

Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , se s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,

Në gurbet rrugen seq e morra,
Në vetëmi jetën e kalova ,
Shetita Europe, botën anë e mbanë ,
Dashurin në zemër unë për ty e kam ,

Nëse dashurin e gjej n'Diasporë ,
Do ta marr atë vajzën shqipën që e fol ,
N'doshta shkojë ne Shkup apo në Shqipri ,
Ta bëjm dasmen shqipe ô me çiflteli,

Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , se s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,

Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,
Se kam qare ,se kam qare , s'ka ma t'bukura se gocat shqiptare ,
Se kam qare ,se kam qare , se s'ka ma t'bukur Ô se djemt shqiptar hej hej ,

Publikimi: 07/04/2008Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Shqip
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqip".
3. Video është e këngës "Shqip", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.