Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Iluzion Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

-I-
Qetësinë e pyetjes tënde i lë kujtimet prapa një nga një
Jam vetëm unë me vetveten ti nuk je ktu por kjo s'do t'thotë asgjë
Je brenda meje, më shfaqesh sikur një hije dhe me gjithë trupin mendjen
je shtrëngim
nuk e kuptoj këtë ndjenjë që herë më duket gëzim e herë pikëllim

Ref:
Dhe prap kjo këngë vazhdon dhe zemra ime me të këndon
si iluzion të ndjej pranë meje si më pushton
por shpejt kjo përfundon dhe nga e para prap fillon
ai iluzion deri sa kënga ende vazhdon

-II-
Si nga pasqyra e thyer shfaqen imazhet që nuk i kuptoj
përfytyrimet e zbehta para më dalin ngado që unë shkoj
aty edhe ti si pjesa më e rëndësishme dhe kryesore e tregimit tim
që s'di se ku ka filluar dhe nuk e di a ka një përfundim

Ref: 2x
Dhe prap kjo këngë vazhdon dhe zemra ime me të këndon
si iluzion të ndjej pranë meje si më pushton
por shpejt kjo përfundon dhe nga e para prap fillon
ai iluzion deri sa kënga ende vazhdon


Ky tekst u dërgua nga Arbnor ShalaEliza Hoxha
Publikimi: 01/12/2000
Teksti: Memli Krasniqi
Orkestrimi: Enis Presheva


Eliza Hoxha - Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Iluzion".
3. Video është e këngës "Iluzion", por nuk këndohet nga Eliza Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eliza Hoxha:


Komente 0